0

Kwota: 0.00


Brak produktów w koszyku.

Paroizolację budynku definiuje się jako zapobieganie nieplanowanego przepływu powietrza, wprowadzanego do budynku przez szczeliny i pęknięcia w powłoce budowlanej. Można ją osiągnąć przez zastosowanie energooszczędnej, niedrogiej i przyjaznej dla środowiska konstrukcji.

Hermetyczna membrana jest instalowana wewnątrz obwiedni budynku. Ta wewnętrzna bariera chroni jego wnętrze przed przenikaniem powietrza z zewnątrz. Niekontrolowany wyciek powietrza z mieszkania może spowodować nagłe zmiany temperatury, prowadzące do przeciągów i uczucia dyskomfortu.

Zapotrzebowanie budynku na energię grzewczą wzrasta w wyniku niekontrolowanej infiltracji powietrza przez szczeliny lub pęknięcia w jego powłoce. 

Wyciek ciepłego powietrza poprzez strukturę budynku może również prowadzić do kondensacji międzywęzłowej, która zmniejsza wydajność izolacji i powoduje pogorszenie jakości materiałów budowlanych.

Dlaczego ważne jest utrzymanie szczelności budynku?

  • Mniejsze straty energii. Odporna na przeciekanie powłoka po wewnętrznej stronie budynku zapobiega utracie ciepła, powodowanej przenikaniem zimnego powietrza do wnętrza. W porównaniu z typowym budynkiem – dom pasywny pozwala na oszczędność energii nawet do 90%.
  • Komfort cieplny wnętrza. Wynika to z możliwości utrzymania stałej temperatury wewnętrznej. Uszczelniona powłoka zapobiega niekontrolowanym ruchom powietrza.
  • Zdrowy mikroklimat. Szczelność powietrza zapobiega przepływom zewnętrznych zanieczyszczeń, pyłków i substancji toksycznych, np. zawartych w spalinach lub środkach do konserwacji drewna do wnętrza.
  • Trwałość budynku. Wycieki ciepła powodują uszkodzenia w wyniku kondensacji pary wodnej. Ciepłe powietrze przeciekające przez nieszczelności skrapla się w materiale przegrody. Kondensacja wilgoci może doprowadzić do zniszczenia elementów budowlanych, takich jak dach, a w konsekwencji do osłabienia całości konstrukcji.
  • Zrównoważony rozwój – Domy pasywne są trwałe.
  • Przystępność. Czy domy pasywne to dobra inwestycja? Domy pasywne nie tylko oszczędzają pieniądze na dłuższą metę, ale są zaskakująco tanie. Inwestycja w wysokiej jakości elementy budowlane wymagane przez standard domu pasywnego jest łagodzona przez eliminację drogich systemów ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowe wsparcie finansowe coraz bardziej dostępne w wielu krajach sprawia, że ​​budowanie domu pasywnego staje się jeszcze bardziej dostępne.